Informacje

Zlecenia licytacji:

Mariusz Szewczyk

szewczyk@wallspacegallery.pl

tel: +48 603 325 884

5. Aukcja Dzieł Sztuki

godzina:
19:30
5 grudnia 2024

ul Foksal 15/1B, 00-366 Warszawa

Galeria czynna:
wtorek-piątek: 13:00-19:00
sobota: 12:00-16:00

1. Teresa PANASIUK (1938-2021)
Pejzaż, 2008

2008, olej, płótno, 100 x 81 cm; sygn. i dat. p. d.: T.PANASIUK 08; sygn., dat. i opisana na odwrocie: TERESA PANASIUK / 110 X 0,81 / OLEJ / PEJZAŻ 14 / 2008 / 2008 r. (flamastrem) na blejtramie nr: xa38. PROWENIENCJA: - Kolekcja prywatna, Warszawa. - Zakup ze spuścizny po artystce;
estymacja: 20 000 - 24 000 zł
cena wywoławcza: 9 000 zł

2. Stefan GIEROWSKI (1925-2022)
Bez tytułu, 1996

akwarela, karton; 75x 51,5 cm; sygn. i dat. p. d.: S. Gierowski 96.
estymacja: 28 000 zł

3. Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)
Światło wśród drzew II, 1966-1967

olej, płótno; 65 x 82 cm; sygn. p. d.: Sempoliński; na odwrocie opis autorski: Sempoliński / *66 / Światło wśród / drzew; na odwrocie, na krośnie malarskim napis: Jacek Sempoliński, Światło wśród drzew II, olej 65 x 81, 1967 (ołówkiem).
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
cena wywoławcza: 25 000 zł

4. Hubert DOLINKIEWICZ (ur. 1998)
Pejzaż metafizyczny V/24, 2024

tempera żółtkowa, płótno; 140 x 100 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Hubert Dolinkiewicz / tempera żółtkowa na płotnie / 140 x 100 cm / 7.10.24 Łomianki / PM V/24 oraz po lewej wypisane muzyczne inspiracje (flamastrem).
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
cena wywoławcza: 8 000 zł

5. Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Powitanie dnia, 1990

akryl, płótno; 60 x 81 cm; sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1990; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / "POWITANIE DNIA" 1990 / 60 cm x 81 cm / ACRYL. PROWENIENCJA: - Zakup od artysty; - Kolekcja prywatna, Europa; - Aukcja w Desa Unicum (30.11.2021, poz. kat. 1); - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 120 000 - 130 000 zł
cena wywoławcza: 95 000 zł

6. Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)
Amazonka +1+2, 1983

olej, płótno; 70 x 100 cm; sygn. p. d.: E.MARKOWSKI (wzdłuż krawędzi) oraz p. g.: E.MARKOWSKI; na odwrocie na krośnie malarskim opis autorski: 'AMAZONKA +1+2' 70 x ol. 1983. PORÓWNAJ: Zbigniew Taranienko, Warszawa 2005, s.107, il. barwna (Amazonka +1 +2 , olej, płótno, 11 6 x 140 cm). PORÓWNAJ: - Eugeniusz Markowski, tekst Zbigniew Taranienko, Warszawa 2005, s. 107, il. barwna (Amazonka +1 +2 , ole j, płótno, 11 6 x 140 cm). PROWENIENCJA: - Zakup ze spuścizny po artyście; - Kolekcja prywatna, Polska .
estymacja: 90 000 - 100 000 zł
cena wywoławcza: 70 000 zł

7. Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)
18 VII 70, 1970

olej, płótno; 60 x 74 cm; sygn., dat. i opisany na krośnie malarskim: Stanisław Fijałkowski „18 VII 70” (ołówkiem). PROWENIENCJA: - Zakup od artysty; - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 280 000 zł - 300 000 zł
cena wywoławcza: 240 000 zł

8. Jan ZIEMSKI (1920-1988)
Bez tytułu, 1974

akryl, drewno, technika własna, płyta; 50,5 x 50,5 x 10,5 cm; sygn. i dat. na odwrocie: JAN ZIEMSKI / 1974 r.
estymacja: 55 000 - 60 000 zł
cena wywoławcza: 45 000 zł

9. Halina WRZESZCZYŃSKA (1929-2018)
Krystalizacja III, 1971

olej, płótno; 64 x 74 cm; sygn. l. d.: Hwrzeszczyńska; sygn., dat. i opisany na odwrocie: HALINA WRZESZCZYŃSKA / "KRYSTALIZACJA III/71" / format 64 x 74. PROWENIENCJA: - Aukcja portalu Artinfo.pl (14.12.2021, poz. kat. 12); - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 38 000 - 42 000 zł
cena wywoławcza: 30 000 zł

10. Karolina JABŁOŃSKA (ur. 1991)
Wsparcie, 2015

olej, płótno; 130 x 100 cm; sygn. i dat. na odwrocie: K. Jabłońska / 12.15. PROWENIENCJA: - Zakup bezpośrednio od artystki; - Kolekcja prywatna, Polska
cena wywoławcza: 60 000 zł

11. Hilary KRZYSZTOFIAK (1926-1979)
Anatomia Venus, 1970

technika własna, tektura; 100 x 70 cm; sygn. i dat. p. d.: Hilary 70 (tuszem). PROWENIENCJA: - Aukcja w Desa Unicum (21.10.2014, poz. kat. 38); - Kolekcja prywatna, Polska. WYSTAWIANY I UJĘTY W KATALOGU: Hilary (Hilary Krzysztofiak) 1926-1979, malarstwo i rysunek, katalog wystawy, [oprac.] Hanna Kotkowska-Bareja, Elżbieta Zawistowska, Muzeum Narodowe w Warszawie 1997, s. 283, poz. 96
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
cena wywoławcza: 13 000 zł

12. Stefan GIEROWSKI (1925-2022)
Kompozycja, 1975

akwarela, papier, 19,7 x 19,7 cm, sygn. p. d.: SGierowski (dług opisem). Akwarela pochodzi z Teki “Konfrontacje 1960-1975”, przygotowanej przez Galerię Sztuki Współczesnej „Krzywe Koło” w 1975 roku.
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
cena wywoławcza: 13 000 zł

13. Marcin CHOMICKI (ur. 1976)
Tilework, 2021

akryl, płótno, 50 x 50 cm; sygn. i dat., na odwrocie: MARCIN CHOMICKI 2021 (flamastrem). WYSTAWIANY: - Art. Dekoracyjne, Galeria Biała, Lublin, 2022.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
cena wywoławcza: 10 000 zł

14. Marcin CHOMICKI (ur. 1976)
Tilework, 2021

akryl, płótno, 50 x 50 cm; sygn. i dat., na odwrocie: MARCIN CHOMICKI 2021 (flamastrem). WYSTAWIANY: - Art. Dekoracyjne, Galeria Biała, Lublin, 2022. - Obrazy / Obiekty, Galeria Szewska 16, Poznań, 2022.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
cena wywoławcza: 10 000 zł

15. Aleksandra JACHTOMA (ur. 1932)
Bez tytułu

gwasz, papier, 29,5 x 20 cm.
estymacja: 4000 - 6000 zł
cena wywoławcza: 3 000 zł

16. Tadeusz DOMINIK (1928-2014)
Kompozycja l. 50. XX w

olej, płótno, 50 x 60 cm; sygn. p. d.: T.DOMINIK. PROWENIENCJA: - Aukcja w Desa Unicum (30.11.2021, poz. kat. 3); -Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 75 000 - 80 000 zł
cena wywoławcza: 60 000 zł

17. Marek SAPETTO (1939-2019)
Cześć - co słychać?, 1970

technika mieszana, płótno, 170 x 130 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Tytuł : “Cześć! - Co słychać?” / technika mieszana / 1970 r 170 x 130 cm / Marek Sapetto / Wa-wa. PROWENIENCJA: - Aukcja w Desa Unicum (30.11.2021, poz. kat. 50); - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 100 000 - 120 000 zł
cena wywoławcza: 85 000 zł

18. Natalia LL [Natalia LACH-LACHOWICZ] (1937-2022)
Sztuka postkonsumpcyjna, 1975

fotografia barwna, papier fotograficzny, 48,5 x 59 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: NATALIA 75 (flamastrem); na odwrocie numer: 16 [w kole flamastrem]; nakład: nieokreślony, vintage print. PROWENIENCJA: Do pracy dołączony jest certyfikat Fundacji ZW.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
cena wywoławcza: 50 000 zł

19. Władysław HASIOR (1928-1999)
Zaśnięcie Matki Bożej, 1971

technika własna, asamblaż, płyta, 65 x 58 x 16,5 cm ( wys. ze wstęgą: 162 cm); sygn., dat. i opisany na odwrocie: Zaśnięcie MB / HasiorWł 1971 (czerwienią).
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
cena wywoławcza: 25 000 zł

20. Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Słaba płeć, 1974

olej, płótno, 197 x 143 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski „SŁABA PŁEĆ” 1971 ROK OLEJ oraz stempel kolekcji: Kolekcja Fibak / Monte Carlo. PROWENIENCJA: - Kolekcja Wojciecha Fibaka - Monte Carlo; - Aukcja w Desa Unicum (26.02.2015, poz. kat. 55); - Kolekcja prywatna, Warszawa; - Aukcja w Polswiss Art (07.12.2021, poz. kat. 93); - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 320 000 - 340 000 zł
cena wywoławcza: 270 000 zł

21. Tadeusz KANTOR (1915-1990)
Bez tytułu

flamaster, pastel, kredka, papier, 29,5 x 21 cm; sygn. p. d.: TKantor [flamastrem]; papier na odwrocie zadrukowany. Obraz posiada potwierdzenie autentyczności z dnia 17.01.2017 podpisane przez Lecha Stangreta. Proweniencja: - Zakup od Marii Stangret; - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
cena wywoławcza: 14 000 zł

22. Tadeusz BRZOZOWSKI (1918-1987)
Szlafcymer & nakastlik, 1982

piórko, tusz, tusz lawowany, karton, 50 x 72,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. l. d.: T.B.82, opisany l. g: „Szlafcymer & nakastlik”. Proweniencja: - Zakup ze spuścizny po artyście; - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
cena wywoławcza: 28 000 zł

23. Erna ROSENSTEIN (1913-2004)
Zaklęci w kamienie

tempera, olej, piórko, tusz, tektura, 46,50 x 34 cm; sygn. l. d.: E. Rosenstein (tuszem); na odwrocie opis autorski „ZAKLĘCI / W KAMIENIE” (ołówkiem), po prawej dedykacja (nieczytelna).
cena wywoławcza: 70 000 zł

24. Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)
Bez tytułu, l. 60. XX w.

linoryt na tkaninie, 38 x 53 cm; sygn. l. d.: J. Kraupe.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
cena wywoławcza: 9 000 zł

25. Zbigniew MAKOWSKI (1930-2019)
Według Cosme Tura / Według „Świątyni Janusa“ Sebastiano Mazzoniego - praca dwustronna 1986

1986, gwasz, akwarela, tusz pióro, ołówek, collage, papier, 73 x 129 cm; sygn. l. d.: Cosme Tura. Zbigniew Makowski f. VIII. 1986 (ołówkiem); na odwrocie sygn l. d.: wg. The Temple of Janus Sebastiano Mazzoni’ego (1611-1678) / Zbigniew Makowski f. VIII. 1986 (tuszem), na dolnym marginesie po środku [dot. awersu]: wg A [przekreślone] COSME TURA, gwasz, 1986 (ołówkiem), wyżej: 73 x 127. PROWENIENCJA: - Aukcja w Agra Art (24.03.2005, poz. kat. 43); - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 38 000 - 44 000 zł
cena wywoławcza: 28 000 zł

26. Paweł SOBCZAK (ur. 1997)
Some Kinda Love, 2024

technika własna, beton, farby olejne, lakier, perły słodkowodne, wys. 67,5 cm; sygn. i dat. na spodzie: PAWEŁ / SOBCZAK / 2024 (flamastrem).
estymacja: 6000 - 8000 zł
cena wywoławcza: 3000 zł

27. Wojciech SIUDMIAK (ur. 1942)
Bez tytułu, poliptyk, 1967

olej, collage, płótno, 100 x 150 cm (6 płócien o wymiarze 50 x 50 cm); sygn. i dat. p. d.: W. SIUDMAK 67.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
cena wywoławcza: 28 000 zł

28. Witold-K (ur. 1932)
Bez tytułu, 1972

akryl, fabryczne podobrazie firmy Van Dyck (20F), 72 x 59 cm; sygn. i dat. p. d.: Witold-K. 1972; na odwrocie, na płycie papierowa nalepka producenta podobrazi w języku francuskim. PROWENIENCJA: - Zakup na aukcji w Wallspace Gallery (2 .12.2021, poz. kat. 13); - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 65 000 - 75 000 zł
cena wywoławcza: 50 000 zł

29. Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)
Abstrakcja, 1958

olej, płótno; 42 x 72 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1958; na odwrocie pejzaż autorstwa Zofii Gutkowskiej-Nowosielskiej. Obraz jest skatalogowany w archiwum Fundacji Nowosielskich. PROWENIENCJA: - Jerzy Nowosielski Foundation; - Kolekcja prywatna, Polska. - Zakup na aukcji w ANS AZURA (26.05.2022, poz. kat. 7); - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 300 000 - 340 000 zł
cena wywoławcza: 260 000 zł

30. Jan TARASIN (1926-2009)
Zapisy, 1997

olej, płótno, 89,5 x 116,5 cm; sygn. i dat. p. d.: Jan Tarasin 97; sygn., dat. i opisany na odwrocie JAN TARASIN / ‘ZAPISY’ / 1997.
estymacja: 280 000 - 320 000 zł
cena wywoławcza: 200 000 zł

31. Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)
Kwietniki, 2009

olej, płótno, 72 x 62 cm; sygn. p. d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE / ‘KWIETNIKI’ / OLEJ 2009.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
cena wywoławcza: 14 000 zł

32. Ryszard GRZYB (ur. 1956)
Kandyzowanym wąsem machał pies jakiś, 2022

akryl, płótno, 60 x 80 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Ryszard Grzyb / “Kandyzowanym / wąsem machał / pies jakiś” / 60 x 80 cm / akryl / 2022.
estymacja: 24 000 - 26 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł

33. Martyna CZECH (ur. 1990)
Swoja II, 2016

olej, płótno, 100 x 100 cm; na odwrocie opis autorski: “SWOJA II” / Z CYKLU / “SWOJA” / MARTYNA CZECH 2016. PROWENIENCJA: - Zakup bezpośrednio od artystki; - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
cena wywoławcza: 10 000 zł

34. Agnieszka NIENARTOWICZ (ur. 1991)
Bez tytułu, 2017

olej, płótno, 70 x 50 cm; sygn. i dat. p. d.: A. Nienartowicz 2017.
estymacja: 20 000 - 30 000 zł
cena wywoławcza: 12 000 zł

35. Wojciech FANGOR (1922-2015)
Cow by Fangor, 2005

forma przestrzenna naturalnych rozmiarów z autorskim projektem sygnatury, żywica epoksydowa polichromowana, farby na bazie kleju syntetycznego; wys. 144, szer. 235 cm.
estymacja: 400 000 - 500 000 zł
cena wywoławcza: 360 000 zł

36. Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)
Z cyklu: Krajobraz animalistyczny, 1977

olej, technika własna, płyta, 50 x 70 cm; sygn. l. d.: MUSIAŁOWICZ; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Z CYKLU / ‘KRAJOBRAZ ANIMALISTYCZNY / 70 x 50 / 1977 / MUSIAŁOWICZ (ołówkiem).
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł

37. Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)
Bez tytułu, 1962

piórko, tusz, tusz lawowany, gwasz, papier; w świetle oprawy, 29 x 44 cm; sygn. i dat. l. d.: 19-1-62 / RAJMUND ZIEMSKI.
estymacja: 4000 - 5000 zł
cena wywoławcza: 3000 zł

38. Leon TARASEWICZ (ur. 1957)
Bez tytułu, ok. 1990 / 1991

serigrafia, papier Fallini Venezia, 100 x 70 cm (4 arkusze), łącznie 100 x 280 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: L. Tarasewicz 70/61 (ołówkiem).
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł

39. Eugeniusz MARKOWSKI (1912-2007)
Wigilia u Jana i Heleny [Artek i Ja], l. 60. XX w.

olej, płótno, 81 x 130 cm; sygn. l. g.: E. Markowski. PROWENIENCJA: - Zakup na aukcji w Agra Art (20.04.2008, poz. kat. 34); - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 100 000 - 150 000 zł
cena wywoławcza: 85 000 zł

40. Tadeusz DOMINIK (1928-2014)
Ogród, l. 80. XX w

olej, płótno, 80 x 100 cm; sygn. l. d.: Dominik.
estymacja: 45 000 - 50 000 zł
cena wywoławcza: 38 000 zł

41. Władysław HASIOR (1928-1999)
Arka, 1970

asamblaż, drewno, folia aluminiowa, papier, szkło, 84 x 115 x 14 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: W. HASIOR / -ARKA- / 1970. PROWENIENCJA: - Aukcja w Desa Unicum (17.11.2016, poz . kat. 4); - Kolekcja prywatna, Warszawa.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
cena wywoławcza: 40 000 zł

42. Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Reszty reszt 35 (organiczne), 2011

akryl, płótno, plexi (forma przestrzenna), 81 x 128 cm (wymiar kompozycji z kilku elementów); sygn., dat. i opisany na odwrocie: RESZTY RESZT 35 organiczne / 6. [w kole] 259 MAD oraz na innym elemencie: AKRYLIK / JAN / BER / DYSZ /AK / 2011.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
cena wywoławcza: 40 000 zł

43. Bartosz KOKOSIŃSKI (ur. 1984)
Spring, 2021

olej, żywica, płótno, 100 x 90 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Bartosz Kokosiński / 2021 / żywica, olej na płótnie (ołówkiem).
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
cena wywoławcza: 13 000 zł

44. Andrzej Strumiłło (1927-2020)
Woda, 2013

olej, płótno; 100 x 100 cm; sygn. i dat. śr. d.: AS 2013.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
cena wywoławcza: 7000 zł

45. Jerzy STAJUDA (1936-1992)
Anachoreta, 1961

olej, płótno, 90 x 150 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: JERZY STAJUDA / ANACHORETA / 1961; na odwrocie: – na górnej listwie krosna napis: WŁASNOŚĆ ALEKSANDRA WOJCIECHOWSKIEGO (ołówkiem), 203 (czerwonym flamastrem), JERZY STAJUDA (ołówkiem); – w górnym narożniku krosna nalepka: DESA / WORKS OF MODERN ART [dane obrazu] (druk, rękopis); – na dolnej listwie krosna drukowana nalepka z wystawy : GALERIA U JEZUITÓW Poznań 2002; – na dolnej listwie krosna nalepka: Ve BIENNALE INTERNA TIONALE D’ART CONTEMPORAIN / Rep. Sain Marin. 1965 [dane obrazu] (druk, rękopis); – na pionowej listwie krosna nalepka: Städtische Kunstgalerie Bochum z tytułem wystawy: Profile IV 1964/65 / Polnische Kunst heute (druk, stempel); – na lewej listwie krosna: ol. pł. 90 x 150 (flamastrem). PROWENIENCJA: - Własność Aleksandra Wojciechowskiego – krytyka i historyka sztuki, specjalizującego się w sztuce XIX i XX w.; - Aukcja w Agra Art (13.06.2021, poz. kat. 109); - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł

46. Michał JANKOWSKI (ur. 1977)
Portret zdegenerowany II, 2011

olej, płótno, 60 x 50 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: MICHAŁ JANKOWSKI / - PORTRET ZDEGENEROWANY - / (II) / 2011; na krośnie malarskim nalepka z domu aukcyjnego: Van-Ham oraz SØR Rusche collection. PROWENIENCJA: - Dom Aukcyjny Van Ham, (7.10.2020, poz. kat. 200) - SØR Rusche Collection; - kolekcja prywatna, Polska; - Aukcja w Wallspace Gallery (02.12.2021, poz. kat. 51); - Kolekcja prywatna, Polska - Galerie Zak | Branicka, Berlin;
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
cena wywoławcza: 12 000 zł

47. Karol RADZISZEWSKI (ur. 1980)
Zestaw 4 obrazów, 2002-2004

olej, płótno; 100 x 100 cm (każdy); na odwrocie każdego z płócien: Iris - sygn., dat. i opisany na odwrocie: KAROL RADZISZEWSKI 2004 / “IRIS”; [znak] - sygn. i dat. na odwrocie: KAROL RADZISZEWSKI 2002; Find a reason - sygn.. i dat. na odwrocie: KAROL RADZISZEWSKI 2003; Andy Warhol - sygn. i dat. na odwrocie: KAROL RADZISZEWSKI 2002.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
cena wywoławcza: 40 000 zł

48. Jadwiga SAWICKA (ur. 1959)
Płakała kłamała

olej, akryl, płótno, 70 x 100 cm; sygn. i dat. na odwrocie: JADWIGA SAWICKA / 2008.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
cena wywoławcza: 10 000 zł

49. Katarzyna SWINARSKA (ur. 1969)
Who Cut My Tail?/Kto podciął mi ogon?, 2023

olej, płótno; 120 x 100 cm; na odwrocie opis autorski
estymacja: 18 000 - 20 000 zł
cena wywoławcza: 14 000 zł

50. Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Okeanida z Delos, 1990

akryl, płótno, 120 x 160 cm; sygn. i dat. p. d.: Jan Dobkowski 1990; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski / “OKEANIDA Z DELOS” 1990 r / olej + akryl / 120 cm x 160 cm. PROWENIENCJA: - Zakup bezpośrednio od artysty; - Kolekcja prywatna, Europa; - Aukcja w Desa Unicum (30.11.2021 , p o z. kat. 2). - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 240 000 - 260 000 zł
cena wywoławcza: 190 000 zł

51. Jerzy LISAK (ur. 1976)
Odpoczynek fauna, 2024

akryl, gwasz, płótno, 90 x 100 cm; sygn. i dat. p. d.: JLisak / 2024.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
cena wywoławcza: 8 000 zł

52. Jerzy LISAK (ur. 1976)
Orszak Bachusa, Uniki I, 2024

akryl, gwasz, płótno, 100 x 150 cm; sygn. i dat. p. d.: JLisak / 2024.
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
cena wywoławcza: 13 000 zł

53. Jan BERDYSZAK (1934-2014)
Passe - par - tout XIV, 1993-1994

akryl, płótno naklejone na deskę, 34,5 x 117,5 cm, 28 x 117,5 cm; sygn., dat. i opisane na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK obok: 1993-1994 akryl [numer] - jedna z części, PASSE-PAR-TOUT XIV [numer] - na drugiej części.
estymacja: 85 000 - 100 000 zł
cena wywoławcza: 70 000 zł

54. Bożenna BISKUPSKA (ur. 1952)
Klatka I, 2019

olej, płótno, 80 x 60 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Bożenna / Biskupska / Klatka I / olej płótno / 60 x 80 / 2019 (ołówkiem).
estymacja: 30 000 - 35 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł

55. Sławomir RATAJSKI (ur. 1955)
Wielkie wyczekiwania 1984

olej, płótno - aplikacja, płótno, 120,5 x 181 cm; sygn., dat. i opisany u dołu: WIELKIE WYCZEKIWANIA S.RATAJSKI’84; na odwrocie opis autorski: SŁAWOMIR / RATAJSKI / olej, płótno - 1984 / 120,5 x 181 cm. WYSTAWIANY: - Galeria Forma, Warszawa 1984.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
cena wywoławcza: 12 000 zł

56. Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)
Z cyklu: Wojna przeciw człowiekowi, 1963

technika własna (tusz, ołówek, kredka, gwasz) papier naklejony na płytę, 100 x 70 cm; sygn. l. g.: HMUSIAŁOWICZ; sygn. i opisany na odwrocie; Z CYKLU / “WOJNA PRZECIW CZŁOWIEKOWI” / 70 x 100 / 1963 / MUSIAŁOWICZ (kredką).
estymacja: 30 000 - 36 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł

57. Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)
Z cyklu: Wojna przeciw człowiekowi, 1961

technika własna (tusz, ołówek, kredka, gwasz) papier naklejony na płytę, 126 x 75 cm; sygn. l. śr.: MUSIAŁOWICZ. sygn. i opisany na odwrocie: VERRE CONTRE L’HOMME “ / HENRYK MUSIAŁOWICZ / [ADRES] / 126 X 75 cm / Z CYKLU / WOJNA PRZECIW CZŁOWIEKOWI / MUSIAŁOWICZ / 1961 (flamastrem i kredką).
estymacja: 30 000 - 36 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł

58. Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)

technika własna (tusz, ołówek, kredka, gwasz) papier naklejony na płytę, 100 x 70 cm; sygn. l. g.: HMUSIAŁOWICZ; sygn. i opisany na odwrocie : MUSIAŁOWICZ / Z CYKLU / WOJNA PRZECIW CZŁOWIE / KOWI / 1963 (kredką).
estymacja: 30 000 - 36 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł

59. Maciej JANUSZEWSKI (ur. 1991)
Przestawić księżyc trochę bliżej, 2020

drewno powierzchnia zwęglona, lakier akrylowy bezbarwny błyszczący, 197 x 130 x 12 cm; sygn. i dat.: M. Januszewski 2020. WYSTAWIANY: - Człowiek o bardzo czułych kolcach, Galeria XX1, 20 21 - Człowiek o bardzo czułych kolcach, Galeria sztuki w spółczesnej „Oranżeria”, Pałac w Jabłonnie, 2021 - Księżyc i Tarcza Sobieskiego. Heve li ana dawne i sztuka współczesna, Oranżeria Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Warszawa, 2022 - Burze ciemne, burze jasne, PROM kultury Saska Kępa, Warszawa, 2024
estymacja: 16 000 - 20 000 zł
cena wywoławcza: 9000 zł

60. Alfred LENICA (1899-1977)
Krzyk I [Krzyk w ogrodzie], 1961

olej, płótno, 100 x 134 cm; sygn. p. d.: Lenica (ryte w warstwie malarskiej); sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. LENICA / WARSZAWA / 1961 oraz 134 x 100 / ‘KRZYK I’ obok nr 10 [w okręgu], poniżej nr 12/10. PROWENIENCJA: - Obraz zakupiony ze spuścizny po artyście w 1999 roku; - Kolekcja prywatna, Polska. WYSTAWIANY: - Galeria Krzysztofory, Kraków, 1965 [jako Krzyk w ogrodzie]; - Alfred Lenica, Muzeum Narodowe, Wrocław, 2014. WYMIENIONY W KATALOGU WYSTAWY: - Alfred Lenica. Malarstwo, CBWA Zachęta, Warszawa, 1974, poz. kat. 294. REPRODUKOWANY: - Alfred Lenica, katalog wystawy w Muzeum Narodowym, Wrocław, 2014, s. 159.
estymacja: 350 000 - 400 000 zł
cena wywoławcza: 250 000 zł

61. Marcin KOZŁOWSKI (ur. 1994)
Fryz, 2023

olej, płótno, 30,5 x 100,5 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Fryz 1/2023 / Marcin Kozłowski / olej na płótnie / 2023 (flamastrem).
estymacja: 4000 - 5000 zł
cena wywoławcza: 2500 zł

62. Bożenna BISKUPSKA (ur. 1952)
Tektonika, 2023

brąz, piaskowiec, 33 x 13 x 13 cm; sygn., dat. i opisana na spodzie: Bożenna / Biskupska / TEKTONIKA 8 / brąz piaskowiec / 2023 (flamastrem).
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł

63. Bożenna BISKUPSKA (ur. 1952)
Tektonika, 2024

brąz, piaskowiec, 25 x 10 x 10 cm; sygn, dat. i opisany na spodzie: Bożenna / Biskupska / Tektonika / 7/8 (długopisem).
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
cena wywoławcza: 15 000 zł

64. Aleksandra JACHTOMA (ur. 1932)
Bez tytułu, 1969

gwasz, olej, papier, 41 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: A. JACHTOMA 1969 (ołówkiem). PROWENIENCJA: - Zakup od artystki - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 9000 - 10 000 zł
cena wywoławcza: 7000 zł

65. Jacek SEMPOLIŃSKI (1927-2012)
Ukrzyżowanie, 1979

olej, płótno, 116 x 89 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: J. Sempoliński / Ukrzyżowanie / 79. PROWENIENCJA: - Obraz pozyskany bezpośrednio od artysty; - Zakup w galerii Art New Media w 2013 roku; - Kolekcja prywatna, Polska
estymacja: 28 000 - 32 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł

66. Michał ŻĄDŁO (ur. 1997)
Bachus III, 2024

olej, płótno, 80 x 70 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: MICHAŁ ŻĄDŁO / 80 x 70 CM / ‘BACHUS III’ / 2024.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł
cena wywoławcza: 8000 zł

67. Bogusław SZWACZ (1912-2009)
Bez tytułu, 1957

gwasz, papier, 140 x 70 cm. PROWENIENCJA: - Ze spuścizny po artyście. WYSTAWIANY: - Bogus ław Szwacz. Od nowoczesności do współczesności, Olszewski Gallery, Warszawa, 2022. REPRODUKOWANY: - Piotr Słodkowski, Od nowości do współczesności, Prace Bogusława Szwacza z 1957 roku wobec pola sztuki powojennej dekady, [Warszawa b.r.] poz. kat. 35.
estymacja: 28 000 - 34 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł

68. Stefan GIEROWSKI (1925-2022)
Bez tytułu, 1975

gwasz, karton, 51 x 51 cm; sygn. i dat.: S.Gierowski / ... (data nieczytelna); sygn. i dat. na odwrocie: autentyczne / S.Gierowski / 1975.
estymacja: 45 000 - 50 000 zł
cena wywoławcza: 35 000 zł

69. Leon TARASEWICZ (ur. 1957)
Instalacja, 2016

pleksi, ledy, 150 x 140 x 22 cm. WYSTAWIANY: - Leon Tarasewicz, Galeria Ego, Poznań, 2016.
estymacja: 200 000 - 250 000 zł
cena wywoławcza: 170 000 zł

70. Stefan GIEROWSKI (1925-2022)
Obraz CCCLll, 1976

olej, płótno, 80 x 65 cm; sygn. na odwrocie na płótnie: Stefan Gierowski / Warszawa / Obraz CCCLII / 1976. PROWENIENCJA: - Obraz zakupiony bezpośrednio od artysty po wystawie w Bolzano; - Kolekcja prywatna, Włochy; - Aukcja w Agra Art (24.03.2015, poz. kat. 20); - Kolekcja prywatna, Polska. WYSTAWIANY I OPISANY: - Pittura contemporanea Polonia Cecoslovacchia nelle collezioni private, Malerei der Gegenwart Polen Tschechoslowakei in Privat sammlungen, Bolzano, Castel Schloss Maretsch 16 XII 1982 - 16 I 1983, kat. poz. 10.
estymacja: 360 000 - 400 000 zł
cena wywoławcza: 280 000 zł

71. Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)
Zimne światło, 1962

akryl, płyta; 80 x 40 cm; sygn. i dat. na odwrocie: J.Tchórzewski 62 / „ZIMNE ŚWIATŁA”. REPRODUKOWANY: - Cierpienie formy. Jerzy Tchórzewski. Malarstwo, Wydawnictwo IRSA, Kraków, 2019, s. 316.
estymacja: 180 000 - 190 000 zł
cena wywoławcza: 100 000 zł

72. Leon TARASEWICZ (ur. 1957)
Bez tytułu, 2024

akryl, płótno, 120 x 100 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: L. Tarasewicz 2024 / acrylic on canvas 100 x 120 (flamastrem).
cena wywoławcza: 80 000 zł

73. Teresa PANASIUK (1938-2021)
Bez tytułu

gwasz, papier, 42 x 29,5 cm; sygn. p.d.: T.PANASIUK. WYSTAWIANY I REPRODUKOWANY: - Horyzont. Teresa Panasiuk. Stefan Gierowski, Warszawa , 2024, s. 43 PROWENIENCJA: - Zakup ze spuścizny po artystce; - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 5000 - 6000 zł
cena wywoławcza: 3000 zł

74. Wanda GOŁKOWSKA (1925-2013)
Tryptyk Fi, 1992

akryl, płótno, 73,5 x 73,5 cm; dat. i opisany na odwrocie flamastrem (czerwonym): TRYPTYK FI [odpowiedni numer] 1992. WYSTAWIANY: - Wanda Gołkowska - Fi, Galeria Bielska BWA, Bielsko -Biała, 2020 .
estymacja: 110 000 - 130 000 zł
cena wywoławcza: 90 000 zł

75. Jan PAMUŁA (1944-2022)
Seria komputerowa I, symetryczny 2019 /5, 2019

akryl, płótno, 120 x 121 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: JAN PAMUŁA / SERIA KOMP. I / /SYMETRYCZNY/ / 2019/5. REPRODUKOWANY: red. Beata Gawrońska-Oramus, Olomouc , 2020, s. 197. - Jan Pamuła. Pionier sztuki komputerowej ,
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
cena wywoławcza: 35 000 zł

76. Józef HAŁAS (1927-2015)
Bez tytułu, 1960-1970

gwasz, papier, 85 x 60 cm; na odwrocie numer: 72 (w kole, ołówkiem).
estymacja: 22 000 - 24 000 zł
cena wywoławcza: 16 000 zł

77. Józef HAŁAS (1927-2015)
Bez tytułu, 1969

gwasz, papier, 47,5 x 38 cm; sygn. i dat. p. d.: JH 69.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł
cena wywoławcza: 12 000 zł

78. Jerzy KENAR (ur. 1948)
Bez tytułu, 2024

akryl, płótno, 151 x x 121 cm; sygn. p. d.: JERZY KENAR; sygn. i dat. na odwrocie: JERZY KENAR / 2024 (kredką).
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
cena wywoławcza: 24 000 zł

79. Igor DOBROWOLSKI (ur. 1987)
Freedom in you, 2020

olej, płótno, 175 x 122 x 4,5 cm; sygn. i opisany na odwrocie: Igor Dobrowolski „freedom IN you”. PROWENIENCJA: - Zakup na aukcji w Polswiss Art (7. 12.202 1), - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 150 000 - 160 000 zł
cena wywoławcza: 120 000 zł

80. Wilhelm SASNAL (ur. 1972)
64 m2, 32 m2, 9 m2 - tryptyk, 2000 / 2021

olej, płótno, 69 x 90 cm, 42 x 50 cm, 31 x 31 cm; sygn. i dat. na odwrocie: WILHELM SASNAL 2000 [lub 2021] (flamastrem). PROWENIENCJA: -Zakup bezpośrednio od artysty; - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 140 000 - 180 000 zł
cena wywoławcza: 90 000 zł

81. Jan ZIEMSKI (1920-1988)
Bez tytułu

technika własna, płyta, 60 x 60 cm; opisany na odwrocie: 3/III (flamastrem). PROWENIENCJA: - Zakup do kolekcji od Danuty Ziemskiej w 1999 roku; - Kolekcja Anne i Williama Firlejów; - Aukcja w Sotheby’s (09.1 1.202 1, poz. kat. 7); - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 60 000 - 70 000 zł
cena wywoławcza: 48 000 zł

82. Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)
Chleb dzieciństwa, 1967/1968

olej, płótno, 36 x 42 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie, na krośnie malarskim: Chleb dzieciństwa – 1968 – FIJAŁKOWSKI (czerwonym tuszem), 30/67 (flamastrem). PROWENIENCJA: - Zakup od artysty; - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 180 000 - 200 000 zł
cena wywoławcza: 160 000 zł

83. Stefan GIEROWSKI (1925-2022)
DCCXI, 1997

olej, płótno, 100 x 80 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: SGierowski / Ob. DCCXI / 97. Proweniencja: - Zakup od artysty; - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 450 000 - 500 000 zł
cena wywoławcza: 350 000 zł

84. Witold-K (ur. 1932)
Bez tytułu, 1974

olej, płótno, 100 x 80 cm; akryl, płótno, 126,7 x 152 cm; sygn. i dat. p. d.: [pod kreską] Witold - K. 1974. PROWENIENCJA: - Aukcja w Antiqua et Moderna (09.12 .2021, poz. kat. 17); - Kolekcja prywatna, Polska.
cena wywoławcza: 190 000 zł

85. Adam BAKALARZ (ur. 1989)
FSZK, 2021

akryl, płótno, 120 x 90 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. Bakalarz / 2021 / “FSZK”.
estymacja: 45 000 - 50 000 zł
cena wywoławcza: 38 000 zł

86. Zygmunt DOBRZYCKI (1896-1970)
Cavaliers, 1948

olej, płótno, 61 x 50,5 cm; sygn. p.d.: Z Dobrzycki 48; opisany na odwrocie: TENTOONSPELLING DOBRZYCKI Chateau Malou CAVALIER 50 x 61 J.dE MEESTER ASSEBROEK.
estymacja: 80 000 - 90 000 zł
cena wywoławcza: 70 000 zł

87. Bartek BUCZEK (ur. 1987)
Gerechtigkeit wenn einerd en Anders um bringt – Sprawiedliwość kiedy jeden pozbywa się drugiego, 2013

olej, płótno, 60 x 60 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Bartek / Buczek / 2013 (flamastrem). PROWENIENCJA: - Kolekcja prywatna, Polska; - IV Galicyjska Aukcja Sztuki Współczesnej (17.06.2020, poz. kat. 7); - Aukcja w Wallspace Gallery (02.12.2021, poz. kat. 51); - Kolekcja prywatna, Polska
estymacja: 4000 - 5000 zł
cena wywoławcza: 3000 zł

88. The Krasnals
„Jak humanitarnie traktować ptaki Hitchocka, zarówno białe jak i czarne? ‚Wielkość jest tylko w perwersji’ Alfred Hitchcock”, 2014

olej, płótno, 50 x 70 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: „How to treat the / white and Black / Birds of / Hitchcock in / humanitarian way? / ‘Greatness is only / in perversion’ / Alfred Hitchcock” / 2014 / THE KRASNALS / WHIELKI KRASNAL. WYSTAWIANY i REPRODUKOWANY: – Whielki Krasnal. The Krasnals. Obrazy, G aleria Muzalewska, Poznań, 2014-2015, poz. 25, [fot. ekspozycji]. PROWENIENCJA: - Zakup na aukcji w Wallspace Galler y (2.12.2021, poz. kat. 54); - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 20 000 - 22 000 zł
cena wywoławcza: 17 000 zł

89. Łukasz PATELCZYK
Morning Frost, 2016

olej, płótno, 100 x 100 cm; sygn, dat. i opisany na odwrocie: Łukasz Patelczyk / 2016 / „Morning frost”.
estymacja: 35 000 - 40 000 zł
cena wywoławcza: 28 000 zł

90. Michał SZLAGA (ur. 1978)
Z cyklu: Pikselowe prostytutki: Trzynasta madonna, Dwudziesta czwarta madonna, Czternasta madonna, 2009-2016/2016

estymacja: 19 000 - 24 000 zł
cena wywoławcza: 14 000 zł

91. Kamila KAMIŃSKA (ur. 1998)
Z cyklu: Wydmuszki, 2023

płótno formowane, 33,5 x 22,5 x 7,5 cm sygn., dat. i opisane na odwrocie: Kamila Kamińska 2023 / Wydmuszka (długopisem).
estymacja: 2000 - 3000 zł
cena wywoławcza: 1000 zł

92. Kamila KAMIŃSKA (ur. 1998)
Z cyklu: Wydmuszki, 2024

płótno formowane, 33,5 x 22,5 x 7,5 cm
estymacja: 2000 - 3000 zł
cena wywoławcza: 1000 zł

93. Kamila KAMIŃSKA (ur. 1998)
Ułomki, 2024

tempera żółtkowa, płótno formowane, 13,5 x 13 x 7,5 cm; sygn. na odwrocie: KAMILA KAMIŃSKA.
estymacja: 2000 - 3000 zł
cena wywoławcza: 1000 zł

94. Łukasz BRODOWICZ (ur. 1981)
Przemieszczenia II, 2013

fotografia barwna, papier fotograficzny C-print, 30 x 40 cm; sygnowany; ed. 2/10.
estymacja: 5000 - 7000 zł
cena wywoławcza: 2000 zł

95. Natalia LL [Natalia LACH-LACHOWICZ] (1937-2022)
Sztuka konsumpcyjna, 1972

fotografia czarno-biała, papier, 18 x 17,5 cm; na odwrocie opis: NATALIA LL / „Consumer art” / 1972 / „Sztuka Konsumpcyjna” / Photos on the paper / size: 100 x 100 cm (sic! ołówkiem); nakład nieokreślony; vintage print. Do fotografii dołączony jest certyfikat Fundacji WZ z informacją, że oferowane zdjęcie pochodzi z tego samego czasu co większa kompozycja w rozmiarze 100 x 100 cm.
estymacja: 22 000 - 24 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł

96. Patrycja PIĘTK A (ur. 1998)
Epitaph of absence, (Tsar Nicholas II Romanov with Family), 2021

olej, płótno, 60 x 70 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie: Epitaph of absence / 2021 / (Tsar Nicholas II Romanov / with family / Patrycja Piętka (flamastrem). WYSTAWIANY: - Gwiazda – Piołun, Galeria Facjata, Kraków, 2021. Proweniencja: - Zakup na aukcji w Wallspace Gallery (2.12.20 21, poz. kat. 50); - Kolekcja prywatna, Polska.
estymacja: 24 000 - 26 000 zł
cena wywoławcza: 20 000 zł

97. Przemysław TRZEŚNIAK (ur. 1983)
HWDP

technika własna, tworzywo sztuczne, obiekt przestrzenny, 57 x 86 x 10 cm i 58 x 54 x 10 cm.
estymacja: 26 000 - 28 000 zł
cena wywoławcza: 18 000 zł

98. Sebastian ADAMIEC (ur. 1992)
Substancja

drewno, wys. z podstawą: 200 cm, szer. 60 cm, głęb. 60 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
cena wywoławcza: 5000 zł

99. Piotr Tadeusz MOSUR (ur. 1990)
Z cyklu: Płaczące postacie

technika własna, olej, płyta, 25 x 25 cm.
estymacja: 4000 - 6000 zł
cena wywoławcza: 2500 zł

100. Piotr Tadeusz MOSUR (ur. 1990)
Z cyklu: Płaczące postacie

estymacja: 4000 - 6000 zł
cena wywoławcza: 2500 zł

101. Sebastian ADAMIEC (ur. 1992)
Fotel “Alien”

drewno, stal, tkanina, 85 x 85 x 180 cm.
estymacja: 8000 - 10 000 zł
cena wywoławcza: 6000 zł

102. Jacek YERKA (ur. 1952)
Widzenie nad Zatoką Genueńską, 1992

akryl, płótno, 73 x 65 cm; sygn. i dat. p. d.: p.d. Yerka 92; sygn., dat. i opisany na odwrocie, na krośnie malarskim: Jacek Yerka / Widzenie nad Zatoką Genueńską / akryl / 1992 (flamastrem). POCHODZENIE: - Kolekcja prywatna, Wybrzeże Kości Słoniowej; -Kolekcja prywatna, Francja; - Kolekcja prywatna, Warszawa; - Aukcja w Sopockim Domu Aukcyjnym (27.11.2021, poz. kat. 2); - Kolekcja prywatna, Polska. WYSTAWIANY I REEPRODUKOWANY: Jacek Yerka. Obrazy z lat 1972-2001, Warszawa, 2021, s. 120-121.
estymacja: 350 000 - 370 000 zł
cena wywoławcza: 300 000 zł