60. Alfred LENICA (1899-1977)
Krzyk I [Krzyk w ogrodzie], 1961
olej, płótno, 100 x 134 cm; sygn. p. d.: Lenica (ryte w warstwie malarskiej); sygn., dat. i opisany na odwrocie: A. LENICA / WARSZAWA / 1961 oraz 134 x 100 / ‘KRZYK I’ obok nr 10 [w okręgu], poniżej nr 12/10. PROWENIENCJA: - Obraz zakupiony ze spuścizny po artyście w 1999 roku; - Kolekcja prywatna, Polska. WYSTAWIANY: - Galeria Krzysztofory, Kraków, 1965 [jako Krzyk w ogrodzie]; - Alfred Lenica, Muzeum Narodowe, Wrocław, 2014. WYMIENIONY W KATALOGU WYSTAWY: - Alfred Lenica. Malarstwo, CBWA Zachęta, Warszawa, 1974, poz. kat. 294. REPRODUKOWANY: - Alfred Lenica, katalog wystawy w Muzeum Narodowym, Wrocław, 2014, s. 159.