technika mieszana, płótno; 100 x 140 cm; sygn. i dat. na odwrocie: Fkurzewski 2020.

76. Filip KURZEWSKI (ur. 1984)
Bez tytułu, 2020

„Kurzewski nie jest bowiem jeszcze jednym autorem komiksów o przyszłości ani ilustratorem powieści, które w niej się dzieją. Choć zarówno Lem jak i Tolkien byliby ze współpracy z nim zadowoleni, to myślę, że jego twórczość bliższa jest pogodnemu Kafce niż im. […] Jest to twórczość autonomiczna i intelektualnie zwarta. Poszczególne jej przejawy są właśnie harmonijnie połączone. Rysunki zamieniały się kiedyś w tkane obrazy, potem do coraz większego znaczenia dochodzi kolor, potem pojawiają się dzieła trójwymiarowe, skromna rzeźba i bogata architektura. Mimo pozorów nie jest to twórczość hermetyczna. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że jest to w najlepszym znaczeniu tego słowa >sztuka ulicy<, to znaczy przedstawiająca otoczenie człowieka, którym najczęściej jest ulica, miejsca publiczne, miejsca wspólnego przebywania, i tak pokazywana, żeby jak najmniej w niej było odcięcia się od innych ludzi”.

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (dyplom magisterski obronił w 2011 roku), oraz University of Detroit Mercy (USA). Studia na wydziałach Rzeźby i Wzornictwa Przemysłowego Warszawskiej ASP.

Staż w biurach architektonicznych Pro-Idea, oraz JEMS Architekci. Pracował w biurze APA Kuryłowicz&Associates. Również w biurze JOL-Wnętrza, z którym współpracuje do dziś. 

III nagroda dla pracy zbiorowej („Nebula”) w zespole architektów M.R.A. w ogólnoświatowym konkursie „Interconection and Communication with the Islands of Today and Tomorrow”. Konkurs był najbardziej prestiżowym konkursem wizjonersko-architektonicznym świata 2009 roku objętym patronatem UIA (Międzynarodowa Unia Architektów) oraz FPU (Fundacja na rzecz Pokoju i Unifikacji). 

Wyróżnienie w zespole APA Kuryłowicz&Associates w konkursie na budynek Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska. Autor projektu pływającego hotelu „Three Spirits”.

Jego dziecięce rysunki były projektami do tkanin unikatowych matki (Jolanta Pachowska – absolwentka warszawskiej ASP). Prace te były wystawiane m.in. w Polsce, Austrii, Finlandii, Niemczech i wielu miastach w USA.

Przez wiele lat nauczyciel rysunku architektonicznego.

Uczestnik licznych wystaw. Jego prace rysunkowo-malarskie znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. 

Obecnie zajmuje się działalnością artystyczną, projektowaniem wnętrz oraz koncepcji architektonicznych.

Niesprzedane

Skontaktuj się z nami w sprawie udziału w aukcji

Odpowiedź otrzymasz w ciągu 24h

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Wymagana zgoda