Leszek Nowosielski poszukiwał własnych środków wyrazu artystycznego głównie w ceramice. Znany jest kolekcjonerom designu jako autor, wraz z żoną Hanną Modrzewską-Nowosielską, malatur talerzy dekoracyjnych, serwisów, galanterii stołowej. Na początku lat 60. XX w. zaczął tworzyć́ własne modele w glinie, które przyniosły mu rozgłos. Z ceramicznych kafli-plakiet formował monumentalne kompozycje jak „Bitwa pod Grunwaldem”, „Bitwa pod Wiedniem”, „Bitwa pod Legnicą” czy „Hiroszima”, obecnie znajdująca się w Centrum Pamięci Hiroszimy w Tokio. Równolegle artysta zajmował się malarstwem tworząc abstrakcyjne, swobodne kompozycje o wyrazistej strukturze i nasyconych barwach. W 2016 roku odbyła się wystawa małżonków podsumowująca ich działalność artystyczną „Atelier Nowosielskich. Ceramiczny świat Hanny i Leszka Nowosielskich” zorganizowana przez Muzeum Narodowe w Gdańsku.
(oprac. na podstawi: Atelier Nowosielskich: ceramiczny świat Hanny i Leszka Nowosielskich, redaktor prowadzący Joanna Szymula-Grygiel, Gdańsk, 2016)
Pod koniec 2020 roku rekordową kwotę 63.600 zł wraz z opłatą aukcyjną uzyskała praca z cyklu „Modelki”.
"W malarstwie Leszka Nowosielskiego „nie brakuje płócien przedstawiających sceny figuralne, które może bardziej czytelnie niż inne ukazują ostrość widzenia świata (…). Nowosielski traktuje te przedstawienia z dużą dozą humoru i pogody, nieraz nawet karykaturalnie lub w znacznym uproszczeniu.”
Irena Huml „Leszek Nowosielski. Malarstwo, Ceramika, Rysunek”.
Sprzedane: 35 000 zł
(42 000 zł z opłatą aukcyjną)